₺140,00 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺210,00 KDV Dahil
₺299,90 KDV Dahil
₺105,00 KDV Dahil
₺149,90 KDV Dahil
1 2 >

Vegan Temizlik Ürünleri

Vegan dünya kurgusu sadece yiyecek ve giyeceklerimizle ilgili bir olgu değil. Veganlık, hayvan sömürüsünün bütün alanlarına dair gösterilmesi gereken bir tavrı içerir. Evimizin ve yaşam alanlarımızın temizliği için kullandığımız ürünlerin seçimi de bu tavrın bir parçasıdır.

Vegan temizlik ürünlerini seçerken salt ürünün içeriği değil ürünün piyasaya sürülürken yürütülen prosedürü de göz önüne almak gerekir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de Draize göz ve cilt testidir. Amerikalı farmakolog John Henry Draize’in 1944 yılında geliştirdiği test, temizlik ürünlerinin insan üzerindeki zararlı etkilerini hayvanlar üzerinde yaptığı ölümcül deneylerle saptar. Bu deneylerde kullanılan hayvanların yaşam hakkı gasp edilir. Draize ve benzer testlerden geçerek piyasaya sürülen temizlik ürünleri, içeriğinde hayvansal bir ürün barındırmasa bile vegan bir ürün olarak nitelendirilemez.

Vegan Sabun

Vegan olmayan sabunlar, hayvansal yağ kullanılarak üretilir. Vegan olamayan sabunların hem üretim hem de test aşamasında hayvan sömürüsü ortaya çıkar. Vegan sabunlar hayvansal olmayan yağlardan üretilir ve insan bedenine daha uygun bir ph değeri içerir. Zeytinyağlı Sabun, Argan Yağlı Sabun, Çay Ağaçlı Sabun, Okaliptüslü Sabun, Aktif Karbonlu Sabun, Lavantalı Sabun, Sıvı Kastil Sabun, Patchouli ve Lavanta Sıvı Kastil Sabun, Arap Sabunu, Bentonit Killi Sabun, Bıttım Sabunu, Organik Sıvı Kastil Sabun çeşitlerini Vegan Bakkal’da bulabilirsiniz.

Vegan Bulaşık Deterjanı

Endüstriyel bulaşık makinası deterjanları, iyi durulanmadığında ciddi sağlık sorunlarına yol açabilecek güçlü çözücüler içerir. Vegan bulaşık deterjanları ise insan sağlığına zarar vermeyen bitkisel formüller içerir. Bulaşıklarınızı elde veya bulaşık makinasında yıkarken için doğa dostu bulaşık deterjanlarını tercih etmelisiniz. Green Clean ve Elite marka vegan bulaşık deterjanlarını Vegan Bakkal’dan satın alabilirsiniz.

Vegan Çamaşır Deterjanı

Çamaşır yıkama işlemi sırasında yapılan durulama işlemi, giysilerimizin üzerindeki deterjan kalıntılarını tam olarak gidermiyor. Dolayısıyla temizlik için endüstriyel çamaşır deterjanlarını kullandığımızda, çamaşır deterjanı içindeki çözücüler giysilerimizin üzerinde kalarak doğrudan bedenimizle temas ediyor. Bu zararlı kimyasallar atık olarak da sulara karışıyor ve canlı yaşamını tehdit ediyor.

Vegan çamaşır deterjanı, vegan çamaşır makinesi temizleyicisi vegan çamaşır suyu ürünlerini Vegan Bakkal’da bulabilirsiniz.

Vegan Genel Temizlik Ürünleri

Çamaşır ve bulaşık deterjanlarının vegan ve doğal alternatifleri olduğu gibi genel temizlik ürünlerinin de doğal ve vegan alternatifleri var. Çok amaçlı yüzey temizleyiciler, bitkisel çamaşır suları, yoga matı temizleme solüsyonu, organik ovma kremi, organik mutfak temizleyici, meyve sebze temizleme sıvısı için hem sizin sağlığınızı hem de doğayı koruyan vegan alternatifleri tercih edebilirsiniz.

Vegan Evcil Hayvan Temizliği

Evcil dostlarımızın temizliği için vegan ürünleri tercih edebilirsiniz. Cleapet Hayvanlar için Koku Giderici Sprey veya Cleapet Nano Hayvan Temizleme Havlusu ile evcil dostunuz üzerindeki zararlı bakterileri oluşumuna son verebilirsiniz. Böylelikle sizi ve evcil dostunuzu rahatsız eden kötü kokuya son verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR