1

Bulaşık

Hayvanları sevmek, korumak bir eğlence aracı veya özentilikten ziyade vicdani sorumluluktur. Bu doğrultuda dünyanın her yerinde milyonlarca hayvan bulunmaktadır. Tıpkı insanlar gibi acıkma, üşüme korkma gibi duyguları bulunmaktadır. İnsanlar bu duyguları kendileri ve çevreleri vasıtasıyla bir nebze olsun kontrol altına alabilmektedir. Hayvanlar ise bu durumlarda kendi kendilerine yetişememektedir. Öyle ki en önemli tehlike insanlar tarafından sırf kürkü, derisi uğruna hayvanlar acımasızca katledilmektedir. Sadece kürkü derisi değil birçok insan yararına kullanılan ürün hayvanlara zarar verme sonucu elde edilmektedir. Günümüzde birçok kurum, kuruluş ve vicdani sorumlulukları en üst seviyede olan topluluklar bu duruma karşı seslerini duyurmaktadır. Dünya çapında genel olarak hayvanlara karşı vicdani sorumlulukları en üst seviyede olan topluluklar ise veganlık veya veganizm adı altında anılmaktadır.

Veganlık veya veganizim hayvansal kökenli ürünleri kullanmayı reddetmektir. Genel olarak vegan kişiler hayvansal kökenli ürünleri veya hayvansal katkı yoluyla üretilen, geliştirilen her türlü ürünlerin kullanılmasını doğru bulmamaktadır. Vegan kişiler günlük hayatında hayvanlardan elde edilen kürk, deri, yün gibi maddeleri günlük hayatında tercih etmezler bunun yerine pamuk ve keten gibi bitkisel veya akrilik maddeleri tercih etmektedir. Ayrıca boğa güreşi, at yarışı, hayvanat bahçesi gibi etkinliklere katılmazlar.

Günümüzde vegan yaşam biçimine uygun olarak büyük metropollerde restoranlar açılmakta. Marketlerde ayrı bölümler oluşturulmaktadır. Fakat artık hemen her şey internet üzerinden halledilmektedir. Bu doğrultuda vegan bakkal Kullanıcılarına tamamen organik, bitkisel ve doğal ürünler sunmaktadır. Bu ürünler yiyecek, kişisel bakım, temizlik ürünleri, aromaterapi gibi birçok kategoride sunulmaktadır.

Temizlik Ürünleri

Temizlik, günlük yaşamda hemen her an ihtiyaç duyulan ve sağlık açısından ciddi rol oynayan aktivitelerden bir tanesidir. Öyle ki elleri yıkamak, kıyafetleri yıkamak, bulaşık yıkamak günlük bir rutin haline gelmiştir. Günümüzde temizliğe olan ihtiyacımız sırasında ağır kimyasal ve hayvansal maddeler içeren ürünler market raflarında yerini sıklıkla almaktadır. Özellikle hayvansal maddeler içeren ürünleri kullanmak hem doğaya zarar vermekte hem de hayvanlara ciddi zararlar vermektedir.

Vegan bakkal günümüzde vicdani sorumlulukları gereği doğayı, çevreyi en önemlisi hayvanları önemseyen müşterilerine bitkisel doğal ve organik ürünleri sunmayı her zaman kendisine ilke edinmektedir. Ayrıca güvenilir, etkili, doğada parçalanabilir maddelerden oluşturulmuş temizlik ürünleri sunmaktadır. Veganbakkal.com.tr içerisinde sunulan, çamaşır ve bulaşık makinasının ihtiyacı olan tabletler, deterjanlar birçok doğal bitki özünden üretilmekte ve testleri hayvanlar üzerinde gerçekleştirilememektedir. Kıyafetlerin temizlenmesinde en büyük role sahip deterjanlar yine aynı şekilde doğal bitki özünden üretilmektedir. Mutfakta kullanılan bulaşık süngeri ve fırçası ağır kimyasaldan veya plastikten üretilen ürünler yerine doğal ve bitkisel ürünlerden elde edilmektedir. Bu doğal ve bitkisel ürünler genel olarak pamuk, hindistan cevizi yağı, portakal yağı gibi maddelerdir. Bu sayede hem doğayı, çevreyi, insanlığı korumak amaçlanmakta hem de hayvanların korunması hedeflenmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR