1

Genel Temizlik

Veganlık hayvanların giyim, gıda veya daha başka amaçlar uğruna uygulandıkları zulmün ve sömürünün her türlüsünden, uygulanabilecek olan mümkün olacak seviyede kaçınılan bir felsefe ve hayat görüşüdür. Beslenme konusunda, kısmen ya da tamamen hayvanlar üzerinden eldesi sağlanan ürünlerin, reddedilmesi anlamına gelmektedir. Web sitemizde yer alan genel temizlik ürünleri de bu mantıkla üretilmiş ürünleri kapsamaktadır.

Vegan Temizlik

Veganlık yalnızca yiyecekler ve kıyafetler ile ilgili bir olay değildir. Hayvanların kullanımını hayatımızdan mümkün olabileceği her alanda çıkartmak ile yükümlüyüz. Ve ne yazık ki hayvanlar üzerinden eldesi sağlanan maddelerin bulunmuş olduğu birçok alan mevcuttur. Bunları da hayatınızdan çıkarmanızın gerekmesi en başta zorlayıcı gibi gelse de aslında pek öyle değildir. Zaten bu tarzdaki değişiklikleri bir defa yaptığınızda, bundan sonra ne yapmanız gerektiğini çok biliyor olacaksınız.

Bazı kişisel bakım ve genel temizlik ürünleri üzerinde bulunan etiketlerde veganlara uygun şeklinde ibareler veya logolar taşırlar. Bu logolardan bazılarını farklı kurum ve kuruluşlar verir. Logoları taşıyan ürünün kesin olarak hayvansal ürünler içermemesi ve de kesinlikle hayvanlar üzerinde deney yapılarak üretilememiş olması gereklidir. İçerik bilgilerini incelemek çok zor görünür. Fakat bu ürünlerde en çok rastlanan hayvansal maddeler; lanolin, jelatin, kazein, akamber, donyağı, esmeramber, balmumu, isenglass, karmin gibi ürünlerdir. Bu noktalara dikkat ederek ürünler tüketilebilir.

Vegan Genel Temizlik Ürünleri

Vegan genel temizlik ürünlerinin içeriğine hiç uygun olmayan birçok ürün piyasada bulunmaktadır. Bu temizlik ürünlerinin içerisinde bulunan kimyasallar insan vücudu içinde karbon yapımını bozarak veya oksijeni tüketip tedavisi dahi mümkün olmayan bazı hastalıklara yol açabilirler.

Kimyasal temizlik ürünleri hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Hayatımızı kolaylaştırmak adına ihtiyaç duyduğumuz tüm bu ürünlerin zararlı yanları yüzünden kötü sonuçlar da doğmaktadır. Genel olarak evlerimizde çok sık kullanılan genel temizlik ürünleri sabun, çamaşır suyu, deterjan, çamaşır sodası ve de tuz ruhu gibi malzemelerdir.

Piyasada satışı gerçekleşen rengarenk ve mis kokulu sabunların neredeyse tamamı hayvansal içerik barındırır.  Temizlik ürünlerinin büyük bir kısmında hayvansal içerikler vardır. Hayvanlar üstünde test edilmiş genel temizlik ürünleri piyasada çok sayıda bulunabilir. Tüm temizlik ürünleri insan sağlığına büyük zararlarının yanında çevresel olarak da risk oluşturur.


Vegan bakkal içerisinde bulunan vegan genel temizlik ürünleri şu şekildedir: Bitkisel Çok Amaçlı Yüzey Temizleyici 1lt, Bitkisel Çamaşır Suyu 1lt, Yoga Matı Temizleme Solüsyonu 300ml, Bulaşık ve Çamaşır Makinesi Temizleyici 250ml, Organik Ovma Kremi 750gr, Organik Mutfak Temizleyici 750ml, Organik Tuvalet Temizleyici 1lt, Organik Leke Çıkarıcı Çamaşır Suyu Tozu 1Kg, Meyve Sebze Temizleme Sıvısı 500ml, Bitkisel Banyo Temizleyici 500ml, Lavantalı Temizlik Sirkesi 1lt. Bünyemizde bulunan ürünler GDO, Paraben, Klor, SLES, Sentetik Parfüm, Fosfat ve Petrokimyasal türevleri gibi bu tarz zararlı kimyasalları kesinlikle içermez.
Tüm ürünlerimiz doğaya çok daha duyarlı olan sürdürülebilir üretim sistemleri ile üretilmektedir. Ürünlerimizi incelemek ve kolayca satın almak içi web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR