1 2 >

Ahşap Ürünler

Ahşap ürünler günümüzde canlı bir ağaçtan elde edilebilen çeşitli antizotrop ve heterojen liflerden meydana gelmiş organik yapı malzemeleri olarak bilinmektedir. Bu yapılar tarihten günümüze hala kullanım alanı bulmuştur. Ahşap en eski dönemlerden beri insanların kullanım malzemelerinden biridir. İlkel çağlarda bile ahşabın oyulması ile meydana getirilen araçlar kullanılarak bugünkü teknolojik ve gelişmiş çağlara erişilmiştir. Ağaçlardan veya bitki liflerinden üretilen ahşap malzemeler insan hayatının pek çok alanında yoğun olarak kullanılmaktadır.

Ahşap Ürünlerin Kullanım Alanı

Kullanım alanları sürekli genişleyen ahşap ürünler inşaat, sanayi, mobilya, sanat ve benzeri pek çok alanda kullanılmaktadır. İçinde yaşanılan evlenin yapı malzemelerinden önemli bir boyutu ahşap ürünlerden karşılanmaktadır. Ayrıca ahşap ürünler yenilenebilir ve tamir edilebilir olması sebebiyle de tercih edilmektedir. Ahşap ürünlerin bir diğer tercih edilme nedeni de doğal malzemelerden üretilmesi sebebiyle dayanıklı, sağlıklı ve zararsız ürünlerin üretilmesidir. Günümüzde çok farklı malzemelerden üretilen ürünler zaman zaman toplum üzerinde çeşitli riskler meydana getirmektedir. Bu risklerin başında tedavisi olan çeşitli hastalıklar ve kanserojen ürünlerden ortaya çıkan kanser hastalıkları gelmektedir. Ahşap ürünlerinin içerisine herhangi bir zararlı malzeme karıştırılmadığı için bu ürünlerin sağlığa zarar verecek hiçbir özelliği bulunmamaktadır. Öte yandan ahşap ürünler kullanım esnasında bireyin cilt dokusuna zarar vermemektedir. Ahşabın sağlıklı olmasının yanında dayanıklı bir malzeme olması da onun kullanılabilirlik ortamlarını artırmaktadır.

Neden Ahşap Ürünler Tercih Edilmeli

Ağaç kütüklerinden üretilen tahta parçalar, ev yapım malzemeleri, içerisinde kullanılan mobilyalar, kapılar, masa, dolap, komodin, sandalye gibi pek çok ürün ahşap malzemelerden meydana getirilmektedir. Bu ürünlerin her biri farklı malzemelerden de üretilebilmektedir. Fakat plastik gibi doğada uzun yıllar kaybolmayan ve kanserojen içerikler barındıran malzemeler hem doğayı hem de toplumun refahını riske atmaktadır. Bu sebepten dolayı kendini sorumluluk sahibi ve çevre dostu olarak tanımlayan her birey ahşap ürünlerinin kullanım sıklığını artırmaktadır. Bu ürünlerin başında ahşap sunum tepsisi, çatal, kaşık, pipet bardak ve kaseler gelmektedir. Bu ürünlerin kullanım alanları da her geçen gün artmaktadır. Özellikle plastikten üretilen bu ürünlerin doğa ve insan sağlığına büyük zarar vermesi nedeniyle yerlerini alabilecek olan ahşap malzemelerin önemi her geçen gün farkına varılan bir durumdur.

Çevre Dostu Ürünler Bir Tıkla Erişin

Firmamız bünyesinde satışa sunduğumuz ahşap ürünlerle hem çevrenin temizliğini hem de müşterilerimizin sağlıklı olmasını maksimum seviyede önemsemekteyiz. Ürettiğimiz ahşap kaşık, pipet ve çatallarla çevreyi kirleten plastik ürünlerinin kullanım miktarını azaltmayı hedeflemekteyiz. Hindistan cevizinden ürettiğimiz kaseler, fırça sapları ve paslanmaz çelik pipetler de plastik ürün kullanımını azaltmak için tasarladığımız ürünler arasında yer almaktadır. Sizler de çevre ve halk sağlığını önemseyerek ahşap ve sürdürülebilir malzemelerden satın alarak geri dönüşüme katkıda bulunmak ve kendi adınıza çevre kirliliğini minimuma indirmek için web sitemizi inceleyebilir, uygun fiyatlı ürünlerimizden sipariş ederek yarını bugünden korumaya başlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR