₺649,44 KDV Dahil
₺721,60 KDV Dahil
₺649,44 KDV Dahil
₺721,60 KDV Dahil
1

Yıkanabilir Ped

İçinde yaşadığımız gezegeni bir hayli hırpaladık artık gezegenimizin soluklanması için ona bir fırsat vermemiz gerekiyor. Bunun en basit yolu değişime kendimizden başlamak. Bireyler olarak, Yıkanabilir Ped kullanarak gezegenimizin soluklanması için küçük de olsa bir katkı sunabiliriz. Önyargılarınızı bir kenara koyup sizin için derlediğimiz çöp üretmeyen yıkanabilir ped ürünleri hakkındaki yazımızı okuyarak başlayabilirsiniz.

Niye Yıkanabilir Ped Kullanmalıyım?

Yıkanabilir pedler tek kullanımlık alternatiflerine göre hem daha ekonomik hem de doğa dostudur.

Tek kullanımlık ped kullanmayı tercih eden sağlıklı bir birey yaşamı boyunca 10.000 adet ped atığı üretir. Ped atıkları geri dönüşebilir nitelikte değildir doğaya bırakıldıklarında ise 200 yılda çözünebilirler. Yıkanabilir ped ise çevre dostudur. Tek bir pedi 25 yıl boyunca kullanabilirsiniz.

Tek kullanımlık pedler petrol türevi malzemeden üretilmiştir ve sağlıksızdır. Yıkanabilir pedler ise %100 pamuktan yapıldığı için cildinize zarar vermez, vücudunuzun hava almasına izin verir ve sağlıklıdır.

Yıkanabilir Ped Sağlıklı Mı?

Tek kullanımlık ped petrol türevi malzemelerden üretilir. Tek kullanımlık ürünler reklamlarda da vurgulandığı üzere uzun süre boyunca kullanmak üzere üretilmiştir. Büyük bir konfor olarak lanse edilen bu uzun kullanım süresi, havasızlık ve hijyen yoksunluğu nedeniyle mantar oluşması gibi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Yıkanabilir pedler ise pamuk ve bambu malzemeden üretilir. Yıkanabilir ped kullandığınızda mikrop ve bakteri açısından kritik bir nokta olan vajina bölgesi petrol türevi bir malzemeye temas etmemiş ve hava almış olur. Hem içinde yaşadığımız gezegenin hem de sizin sağlığınız açısından yıkanabilir ped çok daha sağlıklıdır.

Yıkanabilir Pedler Sızdırma Yapar Mı?

Her bireyin kendine özgü bir menstrüasyon (adet) döngüsü vardır. Adet kanının miktarı da yine bireyden bireye ve dönemsel olarak farklılık gösterir. Ancak normal bir adet döngüsü içinde sağlıklı bir bireyde 20 ila 80 ml arasında bir adet kanı gelir.

Yıkanabilir pedlerin iç dokusu bal peteği dokusunda ve gözeneklidir. Ön katmandan kolaylıkla geçen adet kanı orta katmanda muhafaza edilir. Yıkanabilir Pedin yan tarafında bulunan çıtçıtlı kanatlarla iç çamaşırınıza iyice tutunur ve yanlardan sızma yapmasının önüne geçer.

Doğru ped doğru biçimde kullanıldığı durumda yıkanabilir pedlerde herhangi bir sızdırma sorunu yaşanmaz.

Yıkanabilir Ped Koku Yapar Mı?

Yıkanabilir pedler koku ve hışırtı yapmaz. Plastik türevi tek kullanımlık pedlerde sıkışan adet kanı hava almadığı için koku yapar. %100 pamuktan üretilen yıkanabilir pedlerin gözeneklerinde kalan adet kanı ise hiçbir şekilde koku yapmaz.

Yıkanabilir Ped Nasıl Yıkanır?

Kan dokusunda bulunan demir sıcak suyla etkileşime girdiğinde kalıcı lekeler bırakabileceği için yıkanabilir pedler soğuk suyla yıkanır. Temizlik malzemesi olarak çamaşır deterjanı ve beyaz sirke kullanabilirsiniz. Çamaşır suyu ve boraks türevi ürünler pamuğun yapısını bozacağı için kullanılmamalı. Ped yıkandıktan sonra güneşte veya kurutma makinesinde 30 derecede kurutulmalı.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR