Yıkanabilir Organik Sızdırmaz Ped 5'li - Günlük
Yıkanabilir Organik Sızdırmaz Ped 5'li - Günlük
Yıkanabilir Organik Sızdırmaz Ped 5'li - Günlük
Yıkanabilir Organik Sızdırmaz Ped 5'li - Günlük
Yıkanabilir Organik Sızdırmaz Ped 5'li - Günlük

Yıkanabilir Organik Sızdırmaz Ped 5'li - Günlük Beyaz (VGNBKL1131)

0,00
Para Puan : 5
Fiyat : ₺218,90(KDV Dahil)
Barkod : 8699290010572

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:
Yıkanabilir Organik Sızdırmaz Ped – Günlük Boy

 

Paket içeriği: 5 adet

Özel olarak organik tarlalarda yetiştirilmiş en kaliteli pamuktan üretilmiştir. Kumaş üretimi ve boyahane işlemlerinin her bir aşaması GOTS tarafında belgeli tesislerde yapılmıştır. Ayrıca ürünlerde kullanılan dikiş ipliğinden, etiketine kadar her bir malzemenin Öko-Tex 100 Standardı’nın en üst seviyesi olan Class 1 sertifikası bulunmaktadır.

Pedinizin iç yüzeyi %100 Organik Pamuklu kumaştan üretilmiş olup 3 ekstra orta katmanları ile emiciliği arttırılarak periyodik günlerde kullanım kolaylığı sağlamıştır. Cildinize dokunan iç katman özel bal peteği dokusu ile gözenekli bir yapıya sahiptir. Sıvıyı hızla emer ve orta emici katmanlara iletir. Su geçirmez dış yüzey sayesinde emilen sıvının iç çamaşırınıza geçmesi engellenir. Ayrıca pedin yan taraflarında bulunan kanatlar ve çıtçıtlar, pedin iç çamaşırınıza kolayca oturmasına yardımcı olur ve pedin kaymasını engeller. Kullandıktan sonra bu kanatları pediniz ile birlikte içe katlayarak çıtçıtları kapatabilir ve yıkayana kadar saklayabilirsiniz. Sızdırmaz ve koku geçirmez özel çanta ile dışarıda bile çantanızda güvenle taşıyabilirsiniz.

NeoComfort Yıkanabilir Pedi kullanmanız için birkaç neden:
Ortalama biri tüm hayatı boyunca yaklaşık 10.000 adet ped veya tampon kullanır. Yılda ortalama 350 Milyon ped tüketilmekte. Bu pedler doğaya bırakıldıklarında en az 200 yılda yok olabilir veya yakıldıklarında ortaya ciddi miktarda zehirli bir gaz olan Dioksin çıkışına sebep olurlar.
 * Bu ürünü ortalama 25 yıl boyunca yıkayıp tekrar kullanacağınız için büyük ölçüde tasarruf etmiş olursunuz.
 * Sık görülen allerji ve tahriş gibi sorunlara neden olmaz.
 * Çok yumuşak dokusu ile iç çamaşırınızda sizi rahatsız etmez.
 * Hiçbir şekilde klorla beyazlatma işlemine tabi tutulmamaktadır. Klorla beyazlatma işlemi, kanser, endometriosis ve bağışıklık sistemi üzerinde etkisi ile bağlantılı bir madde olan dioksin oluşumuna yol açabilir.

 KULLANIM
* Kullanmadan önce emiciliği arttırmak için 3 defa yıkayınız.
* Pedi etiketli sızdırmaz kısım çamaşırınıza, gözenekli yumuşak emici kumaş kısmı teninize gelecek şekilde çamaşırınıza yerleştiriniz.
* Kulakları çamaşırınızın dışına doğru katlayıp, çıtçıtları kapatınız.
* Kullandıktan sonra emici kısım içe gelecek şekilde üst ve alt kenarları içe katlayınız. Kulakları da üstüne katladıktan sonra çıtçıtları kapatınız. Böylelikle kullanılmış pedleri yıkayacağınız zamana kadar sızıntı olmadan saklayabilirsiniz.

 YIKAMA VE BAKIM
* Yıkamadan en az 30 dak.-1 saat önce soğuk suya bastırınız.
* Çamaşır makinanıza 1-2 yemek kaşığı deterjan koyarak yıkayınız.
* 30 derece suda yıkanmalıdır. Sıcak su kandaki demirin kumaşın üstüne sabitlenmesine neden olur ve leke oluşumuna yol açar.
* Çamaşır suyu ve yumuşatıcı kullanmayınız. Çamaşır suyu kumaşın kolay deforme olmasına neden olur ve cilt sağlığı açısından zararlı olabilir. Yumuşatıcılar ise ipliklerin üzerini sararak emiciliği engeller. Bor/boraks katkılı yıkama maddeleri ve sabun tozu da emiciliği olumsuz etkilediği için önerilmemektedir. Ayrıca sabun tozu zor eridiği için kumaşta kalıntı bırakabilir ve alerjik reaksiyona neden olabilir.
* Kurutma makinasında düşük ısıda veya kurutma askısında kurutabilirsiniz.

ÖNERİ - Lekeler Nasıl Çıkar?
* Öncelikle belirtmeliyiz ki leke pedin kirli olduğu anlamına gelmez.
* Bastıracağınız soğuk suya isteğe bağlı olarak çok az limon suyu veya beyaz sirke de ekleyebilirsiniz. Bu işlemi uygularsanız yıkama sonrası ekstra durulama yapmanızı öneririz.
* Mantar rahatsızlığınız varsa, kullanılmış pedlerinizi bastırdığınız suya çok az beyaz sirke koymanızı öneririz. Bu durumda yıkama sonrası ekstra durulama yapılmalıdır.
* Güneş ışığında kurutmak da leke çıkarmanızda yardımcı olacaktır.

İlgili ürünler
En Çok Ziyaret Edilen Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR