Bebek Sakız Enginar Çanak 320cc - 4 Adet
Bebek Sakız Enginar Çanak 320cc - 4 Adet
Bebek Sakız Enginar Çanak 320cc - 4 Adet
Bebek Sakız Enginar Çanak 320cc - 4 Adet

Bebek Sakız Enginar Çanak 320cc - 4 Adet (VGNBKL6490)

0,00
Para Puan : 0
Fiyat : ₺314,90(KDV Dahil)
Barkod : 8683517600677

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:
Urla bölgesinin  coğrafi işaretli ürünü olan Ata tohumundan Sakız Enginar ve Dalaman limonu ile sizlere lezzetine doyulmaz bir konserve hazırladık. Salamura suyu ile buluşmadan önce ayıklanan enginarların kararmaması içinde sadece limon suyu kullandık. Salamura suyumuzu da sadece limon suyu ve tuz ile hazırladık. Böylece tam anlamı ile doğal ve katkısız bir ürün elde ettik.

Bir kavanoz içerisinde 4 adet Bebek Sakız Enginar Çanağı bulunmaktadır. Adet sayısı çanağın boyutuna göre değişkenlik gösterebilir.

Ürünlerimizde Limon Tuzu Kullanmamamızın nedeni: 
Toplumda limon tuzu olarak bilinen kimyasal sitrik asit renksiz ve kristal yapılı organik bir bileşiktir. Çoğu meyve ve sebzede doğal olarak bulunan başlıca organik asitlerden biridir. Meyve ve sebzede ekşi tadını veren bu asit özellikle narenciyelerde (sitrus) bulunduğu için sitrik asit adı verilmiştir. Gıda sektöründe en yaygın kullanılan katkı maddelerinden biridir.
 
Sitrik asit 20.yüzyılda kadar başta limon olmak üzere narenciye sularından doğal olarak elde edilmekteydi. Ancak bu meyvelerden elde etmek pahalı bir yöntem olduğu için, sonraki yıllarda sentetik olarak şeker pancarı melasından üretilmiştir. Melastaki şekerden mayalar ve bakteriler gibi mikroorganizmalar yardımıyla gerçekleşen mayalanma (fermantasyon) sonucunda sitrik asit elde edilmektedir.
 
Limon tuzu yanlış bir tanımlamadır, aslında tuz değil asittir. Limon tuzu çoğu kişi tarafından limondan elde edilen doğal bir madde olarak bilinir. Oysa limon tuzu denilen kimyasal sitrik asit limondan değil şekerden elde edilen bir kimyasaldır. Sitrik Asit E kodu (E330) olan, gıda sektöründe tatlandırıcı ve koruyucu madde olarak çok yaygın kullanılan bir katkı maddesidir. Hazır gıdalarda koruyucu ve raf ömrü uzatıcı olarak kullanılır.


İÇİNDEKİLER:
Sakız enginar, steril su, limon suyu, limon kabuğu tozu, kaynak tuzu.


UYARI :


    ◦    Sitemizde satışı yapılan tüm ürünlerin içerik ve alerjen bilgileri bilgi amaçlı olarak yer almaktadır.

    ◦    İçerik ve alerjen bilgilerini sürekli kontrol ediyor ve güncelliyoruz ancak en doğru bilgiyi ürün ambalajının üzerinde bulabilirsiniz.

    ◦    Alerjiniz ya da özel bir durumunuz varsa ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışınız ve ürün ambalajı üzerindeki etiket bilgilerini mutlaka kontrol ediniz.

    ◦    Ürün ambalajı ile sitede yer alan bilgiler arasındaki farklardan doğabilecek problemlerde firmamız sorumlu değildir.

    ◦    Vegan Bakkal'da satılan hiçbir ürün ilaç değildir, hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılamaz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR