Buhurdan

Buhurdan; buhurdanlık, buhurluk isimleriyle de anılan; içinde tütsü ve/veya çeşitli aromatik, uçucu yağlar eklenip yakılarak ortamın havasını değiştiren, hoş bir koku yayarken rahatlamaya ve gevşemeye fayda sağlayan dekoratif bir üründür. Buhurdanlık içinde kullanılan yağların ve tütsülerin hemen her inanışta farklı anlama geldiği görülse de ortak noktası dekoratif olarak şık ve hoş bir duruş sağlarken insanları spritüal ve içsel olarak da rahatlatıp, ferahlattığı yönündedir.

Buhurdanların günümüzde en temel kullanım amacı zihinsel rahatlama olsa da hava temizleyici özelliğiyle ve güzel koku yayan tarafıyla artık iç dizaynın vazgeçilmez ögelerinden biri haline gelmektedir. Evde, ofiste, atölyede, iş yerinde; istediğiniz her yerde kullanabileceğiniz buhurdanları kullanmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli husus doğru esans tercihi yapmak olacaktır. Her esans farklı etkiler sağlamaktadır. Web sitemiz üzerinden ruh halinize en uygun esansı seçerek talimatlara uygun şekilde kullanabilirsiniz. Koku seçimi yapıp kullanmaya başladıktan sonra eğer esans yağınızda değişiklik yapacaksanız mutlaka buhurdanınızı temizlemeniz gerekmektedir.

Vegan Bakkal olarak ürünlerimizi hem mağazamızda hem de İstanbul ve çevresinde ikamet etmeyen müşterilerimiz için internet sitemizde sizlerle buluşturuyoruz. Siz müşterilerimiz için her gün değiştirip geliştirdiğimiz satış listemizde artık buhurdan da bulunmakta. İki renk olarak satışa çıkan buhurdanlarımız gri ve fildişi olarak stoklarda yer almaktadır.

Buhurdanlar Homemade Aromaterapinin kendi tasarımıdır. Alt kısmına mum, üst haznesine ise su doldurulduktan sonra eklenen birkaç damla uçucu esans yağ ile enerjinizi yükseltebilir, ortamın havasını değiştirirken; zihnen rahatlamanın tadını çıkartabilirsiniz. Uçucu yağlar odaklanmaya ve konsantre olmaya yardımcı olmaktadırlar. Web sitemizi inceleyerek ihtiyacınız olan özeliklere sahip esans yağ ile beraber buhurdanlığı sipariş edebilirsiniz.

Esans Yağlar Neye Göre Seçilmeli?

Esans yağlar içerisinde bulundurdukları aromalarla zihinsel ve fiziksel yorgunluklara iyi gelmekte ve enerjinizi temizlemekte büyük rol oynamaktadırlar. Esans yağlar binlerce yıldır, birçok farklı alanda şifa vermesi adına kullanılmış bitkisel içeriklerdir. Vücudu rahatlatır, morali ve enerjiyi yükseltir, gerginliği azaltıp gevşemenizi sağlar. Bazı esans yağların cilde de iyi geldiği saptanmıştır.

Buhurdanlıkla beraber kullanabileceğiniz uçucu esans yağların seçiminde nelere dikkat etmemiz gerektiği belli başlıklar altında incelenebilir.

Öncelikle buhurdan ile kullanmaya başlayacağınız yağın sizin için en önemli özelliğine karar vermeniz gerekmektedir. Esans yağlar genellikle güzel ve hoş bir koku yaysalar da bazı yağlar ateşin etkisiyle havaya ağır ve herkesçe beğenilmeyen kokular yayabilirler. Bu sebeple ilk seçiminizi daha hafif, istediğiniz aromalarda bir yağdan yana yapmanız sizin için en iyisi olacaktır. Buhurdanlık yağı olarak da bilinen ve bu alanda en çok tercih edilen yağlar adaçayı, lavanta, ardıç, kekik, limon, rezene ve nane olsa da liste birçok farklı maddeyle genişletilebilir. Deneyerek ya da sevdiğiniz bitkilerden yola çıkarak istediğiniz uçucu yağınızı kolaylıkla bulabilirsiniz.  Size en uygun esans yağı seçmek ve hemen sipariş oluşturmak için buhurdanlıklarımızı inceleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR