Turşu

 

Lahana, salatalık, pancar ve bamya gibi sebzelerden hazırlanan turşu, yemeklerin yanında kendine yer edinen son derece lezzetli ve sağlıklı bir gıdadır. Vegan Bakkal’da beğeninize sunduğumuz bu lezzetli gıdalar, kaya tuzu ile hazırlanır. İçeriğinde hiçbir şekilde hayvansal ürün bulunmayan bu gıdalarda, fermente aşamasında probiyotik bakteriler oluşur. Sindirim sistemi ve bağışıklık sistemi için son derece faydalı olan probiyotik bakterileri düzenli olarak tüketmek sağlık açısından önemlidir. Çoğunlukla kış mevsiminde tüketilse de her mevsim sevilen ve aranan gıdalar arasında yer alır. Fermente süresi ortalama 4 ila 6 hafta süren bu enfes gıdayı yemeklerin yanında servis etmenin yanı sıra salatalarda ve sos hazırlarken de kullanabilirsiniz.

 

Turşu Fiyatları

 

Turşu fiyatları, her bütçeye uygundur. Geçmişi antik çağlara tarihlere dayanan turşu, günümüzde de en sevilen gıdalar arasında yer alır. Hemen hemen her kültürde önemli bir yere sahip olan bu gıda, her yaş grubu tarafından çok sevilir. Hayvanları korumak ve sömürülmesine engel olmak felsefesini benimseyen ve yaşam ile beslenme biçimini buna göre düzenleyen veganlar için özel olarak hazırlanan turşu çeşitlerinin vücuda büyük faydaları vardır. Kaya tuzu ve çeşitli baharatlar ile özel olarak hazırlanan turşular probiyotik bakteri bakımından zengindir. Bunun yanı sıra turşu, besin değeri bakımından da zengindir. Bu nedenle tüketilmesine engel bir sağlık sorunu olmayan kişilerin düzenli olarak tüketmesi faydalıdır.

 

Organik Turşu

 

Yapımında sadece organik sebzeler, su, üzüm sirkesi, tuz ve sarımsak kullanılan organik turşunun tadına doyum olmaz. Özel olarak yetiştirilen organik sebzelerin tadında belirgin bir farklılık bulunur. Bu fark turşuda da kendini gösterir. Hiçbir şekilde hayvansal ürün ve katkı maddesi içermeyen turşu çeşitlerini Vegan Bakkal farkı ile sayfalarımızda bulabilirsiniz. Acılı ve acısız seçenekleri ile her damak tadına uygun olan turşu çeşitleri vitamin ve mineral bakımından zengin olan sebzelerden yapıldığı için sağlıklıdır. Sebzelerin yanı sıra turşu suyunun şifalı olduğu herkes tarafından bilinir. Bu nedenle turşu yemeye engel bir sağlık probleminiz yoksa turşu suyunu da afiyetle içebilirsiniz.

 

Organik Turşu Fiyatları

 

Sağlıklı ve organik sebzelerin fermente edilmesiyle yapılan organik turşu fiyatları, herkesin kolay bir şekilde ulaşabileceği düzeydedir. Sağlık açısından birçok faydası bulunan turşuyu yemeklerin yanında veya salataların içinde afiyetle tüketebilirsiniz. Hayvansal içeriklere sahip olmayan turşuların sebzeleri ve suyu ile mükemmel soslar yapmak da mümkündür. Lahana turşusu, karışık turşu, bamya turşusu, pancar turşusu gibi çeşitleri bulunan bu lezzetli turşular, turşu sevenlerin favorisidir. Klasik turşu yapımından farklı olarak hazırlanan, dondurularak kurutulmuş kıtır bamya turşusunu atıştırmalık veya çerez olarak tüketebilirsiniz. Organik olarak üretilen biber, lahana, karnabahar, fasulye, kereviz, patlıcan ve domatesten yapılan karışık turşunun tadı damağınızda kalabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR