₺675,00 KDV Dahil
₺749,40 KDV Dahil
1

Glutensiz Makarna

 

Gluten, oldukça büyük yapılı bir proteindir. Bu nedenle sindirilmesi zordur. Özellikle çölyak hastaları, gluten intoleransı ve gluten alerjisi olan kişilerde birçok sağlık sorununa neden olur. Bu gibi rahatsızlıkları olan kişilerin gluten içermeyen gıdalar tüketmesi önemlidir. Makarna en çok tüketilen gıdalardan biridir. Glutensiz beslenme programına uymak zorunda olan veya bu beslenme şeklini tercih eden kişiler için üretilen glutensiz makarna çeşitleri en çok tüketilen glutensiz ürünlerin başında gelir. Gluten içermeyen tahıl ve baklagillerden yapılan bu makarnaların hem tadı hem de görüntüsü iştah kabartır. Sayfamızda beğeninize sunduğumuz bu makarnalar vegan beslenme biçimine de uygundur. Kalorisi diğer makarnalardan daha düşük olan bu leziz makarnaları sayfamızdan satın alabilirsiniz.

 

Glutensiz Makarna Markaları

 

Glutensiz ürünler, gluten hassasiyeti olan kişilerin hayatını önemli ölçüde kolaylaştırır. Özellikle en çok tüketilen un, makarna, çikolata gibi ürünlerin glutensiz seçeneklerinin olması, hassasiyeti olan kişilerin besin kısıtlamasını ortadan kaldırır. Glutensiz beslenme programını daha keyifli ve sağlıklı hale getirmek için sayfamızda sunduğumuz glutensiz makarna markalarının arasında; Talya Foods, Potamya ve Tassya yer alır. Kalite ve lezzeti bir arada sunan bu makarna markalarının birçok farklı çeşidi bulunur. Her bir çeşidin kendine özgü tadı vardır. Rengarenk görüntüsü ile önce göze hitap eden bu bu makarna çeşitlerini henüz denemediyseniz sayfamızdan hemen satın alarak deneyebilirsiniz. Gluten içermeyen makarna çeşitleri vegan kullanımına da uygundur.

 

Glutensiz Makarna Fiyat

 

Glutensiz makarna fiyatları, gluten içerikli makarnalara göre biraz daha pahalıdır. Bunun nedeni; glutensiz ürünlerin özel olarak hazırlanmasından kaynaklanır. Gluten, eşyalarla bile bulaşabilir. Bunu engellemek için üretim yapan tesislerin kullanılmamış araç ve eşyaları kullanması gerekir. Bu durum maliyetlerin yükselmesine neden olur. Glutensiz gıda kullanımı son yıllarda gluten hassasiyeti olmayan kişiler arasında bile popülerdir. Klasik ürünlere göre daha sağlıklı olan bu gıdalar kullanmaya engel sağlık sorunu bulunmayan her yaş grubu tarafından tüketilebilir. Kırmızı mercimekli, karabuğdaylı, kinoalı, yeşil mercimekli ve nohutlu undan yapılan çeşitlerine hayran kalabilirsiniz. Makarna çeşitlerini ve özelliklerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

En Ucuz Glutensiz Makarna

 

Gluten hassasiyeti ve çölyak hastalığı tedavisi olmayan rahatsızlıklardır. Kalite bir yaşam sürdürülebilmesi adına glutensiz beslenme programı zorunludur. Bu beslenme şekli ile yaşam kalitesini artırmak mümkündür. Bu nedenle glutenden dolayı problem yaşayan kişilerin beslenme şekline özen göstermesi önemlidir. Sayfamızda vegan kullanımına da uygun birçok glutensiz ürünü bulabilirsiniz. En ucuz glutensiz makarna çeşitlerini sunduğumuz sayfalarımızda gezinmek oldukça keyiflidir. Arama çubuğu ve filtreleme özelliği sayesinde ihtiyacınız olan her ürüne kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Lezzetli ve uygun fiyatlı gluten içermeyen makarna çeşitlerini satın alarak sevdiklerinize sağlıklı, lezzetli ve renkli sofralar kurabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR