Chufa - Yer Bademi 125gr
Chufa - Yer Bademi 125gr

Yer Bademi - Chufa - Tiger Nut 125gr (VGNBKL919)

Marka : Fifarm
Fiyat : ₺16,00(KDV Dahil)

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:
Adı çok aldatıcı olsa da Tigernut fındık değildir, bu nedenle fındık alerjisi olan bireylerin de güvenle tüketebilecekleri çerez, süt, yağ ve un formları bulunmaktadır. Bitkinin köklerinde gelişen yumrularla, doğal şeker barındıran mineral ve lif bakımından zengin, insan sağlığını özellikle de bağışıklık sistemini destekleyen glütensiz bir üründür. Prebiyotik etkisi nedeniyle bağırsakta bulunan iyi bakterilerin büyümesine ve gelişmesine yardımcı olan bir tür dirençli nişasta (lif) içeriği tigernut yumrularını daha da değerlendirmektedir. Tarihsel olarak bakıldığında antik mısır uygarlıklarının çokça tükettikleri (neredeyse diyetlerinin %80 ni) çeşitli akademik çalışmalarla belgelenmiştir. Günümüzde ise özellikle İspanya'da yumrulardan yapılan sütü  (horchata içeceği), son yıllarda ise Avrupa ülkelerinde, Amerika, Kanada ve Yeni Zelanda da unu zengin içerikli unlar arasında gösterilerek diyet listelerinde sağlıklı ürün olarak yer almaya başlamıştır.


İÇİNDEKİLER:
%100 Yer Bademi.


ALERJENLER:
Alerjenler koyu renk ve altı çizili olarak belirtilmiştir.


UYARI :

    ◦    Sitemizde satışı yapılan tüm ürünlerin içerik ve alerjen bilgileri bilgi amaçlı olarak yer almaktadır.

    ◦    İçerik ve alerjen bilgilerini sürekli kontrol ediyor ve güncelliyoruz ancak en doğru bilgiyi ürün ambalajının üzerinde bulabilirsiniz.

    ◦    Alerjiniz ya da özel bir durumunuz varsa ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışınız ve ürün ambalajı üzerindeki etiket bilgilerini mutlaka kontrol ediniz.

    ◦    Ürün ambalajı ile sitede yer alan bilgiler arasındaki farklardan doğabilecek problemlerde firmamız sorumlu değildir.

    ◦    Vegan Bakkal'da satılan hiçbir ürün ilaç değildir, hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılamaz.

Ürün Ağırlık
125 G