Göz Yastığı

Göz yastığı en eski çağlarda hastaların göz konforlarını sağlamak amacıyla kullandıkları bir araç olmuştur. Hasta odaları içerisinde yer alan hastaların çektikleri acılara karşı yaşadıkları kâbus dolu günlerin acılarını ve hastalık korkularını hafifletmeyi sağlayan yastıklardır. Bu yastıklar normal yastıklar gibi pamukla doldurulmuş ürünler değildir. Bu ürünler içerisinde belirli esanslar, kokular ve bitkiler bulundurmaktadır. Rahatlamayı ve gevşemeyi sağlayan göz yastıkları etrafa yaydıkları güzel kokularla da hastaların stresle baş etmesini sağlamıştır.

Lavanta, papatya, gül okaliptüs, keten tohumu gibi bitkilerin içerisine konularak oluşturulan göz yastığı hastalık anında ıstırap çeken bireylerin sağlıklarına kavuşmaları için aktif rol oynamıştır. Göz yastıkları çeşitli kumaşlardan üretilen kese benzeri yapılardır ve zaman zaman farklı türden kumaşların şekillendirilmesi ile de oluşabilmektedir.

Göz yastıkları bugün yoga yaparken sıklıkla kullanılan bir üründür. Yoga ile uğraşan bireylerin Shavasana pozu sırasında göz yastığı kullanmaları oldukça bilinen bir uygulamadır. Bu esnada göz yastıklarının kullanılması yoga ile oluşan medital yoğunlaşmanın çeşitli kokularla esanslı hale gelmesine imkan tanımaktadır. Böylece daha da derine inen ve içselleşen bireyler ruhlarını dinlendirmeyi keyifli bir hale getirmektedir.

Göz Yastığı İçerisinde Yer Alan Bitkiler

Göz yastığı genellikle içerisinde anti depresan, stres azaltıcı ve rahatlatıcı özelliği ile lavanta bulundurmaktadır. Göz yastıklarının içerisinde lavantanın yanı sıra buğday da bulundurulabilmektedir. Göz yastıklarının en önemli işlevi içerisinde yer alan aromasal kokuları hapsetmesidir. Bu kokular hem rahatlatma hem de gevşeme imkanı sağlayarak meditasyon sırasında maksimum seviyede odaklanmayı sağlamaktadır. Bu sayede göz yastığı kullanan ve yoga yapan bireyler daha fazla yoğunlaşmaya ve istenilen derinliğe ulaşmayı başarmaktadır. Öte yandan göz yastığı yalnızca yoga amacıyla kullanılmamaktadır. Rahatlığına düşkün, kendini şımartmayı seven ve aromatik kokularla sakinleşen bireyler göz yastığının eriştirdiği konforu yakalamak için onu edinmektedir.

Göz yastığının göz sağlığını koruması ve rahatlatmayı sağlaması için kullanılan kumasın kalitesi ve içerisinde yer alan tohumların temizliği oldukça önemlidir. Aksi takdirde göz sağlığının riske atılması ve göz rahatsızlıklarının ortaya çıkması kaçınılmaz bir durumdur. Bu sebeple göz yastığı alınacak yerlerin kullanacak kişinin göz ve vücut sağlığını maksimum seviyede önemsemesi gerekmektedir.

Dayanıklılık Konfor ve Rahatlık Aynı Anda Sizinle

Web sitemizde satışa sunulan her göz yastığında onu kullanacak olan müşterilerimizin göz sağlığını önemseyerek en kaliteli kumaş ve tohumları kullanmaktayız. Bu sayede müşterilerimiz sağlıklarını riske atmadan rahatlamanın imkanına erişmektedir. Ürünün içerisinde yer alan lavanta yaprakları henüz çiçek açmadan toplandığından en derinlikli kokuyu yaymaktadır. Gözlerinizi dilendiren göz yastığı %100 pamuk ile keselenerek siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır. Sizler de sunduğumuz bu uygun fiyatlı kalite ve rahatlama imkanına kavuşmayı dilerseniz ürünlerimize sahip olarak bu zevki doyasıya yaşayabilirsiniz.