Pek çok kişi vegan olarak dünyanın daha yaşanılabilir bir yer olabileceğini savunuyor. Bu düşünceye tamamen katılıyor, sizlere bu konuda yardımcı olabilmek adına vegan ürünleri satıyoruz. Öncelikle veganlık ile vejeteryanlık birbirine karıştırılan iki kavramdır.

Vejeteryanlar eğer ki bir hayvan zarar görmüyorsa onun ürünlerini kullanır. Mesela yumurtlayan bir tavuk, yumurtladığı için zarar görmez. O nedenle vejeteryanlar yumurta yiyebilir.

Veganlarda işler biraz daha değişiktir. Onlar hayvanların bulunduğu hiçbir ürünü tüketemez. O nedenle, bal bile veganlar için tüketilebilecek bir ürün değildir. Vegan ürünler sayıca azdır ve bunları da bulmak zordur. Bu zorlukta sizlere yardımcı oluyoruz. 

Köpekleriniz De Vegan Olabilir!

Veganlık sadece insanlara özgü bir davranış biçimi değildir. Hayvanlar da vegan olabilir. Özellikle köpek besleyen veganlar, köpeklerini sağlıklı yaşaması için vegan olarak eğitiyor. Neden köpeğiniz de sizin kadar sağlıklı yaşamasın?

Daha öncede bitkilerin sunmuş olduğu proteinler işlenemiyor, dolayısıyla veganlar yeterli protein alamıyordu. Ancak, günümüzde bitkilerden peynir ve süt yapmak bile mümkün. Bitkisel olarak üretilen, içerisinde yeterli oranda lif ve protein bulunduran köpek mamaları,  patili dostlarınızın iştahla tüketeceği türden.

Köpekler, dengeli bir beslenme sağlandığı zaman hem hareket özgürlüğü kazanır hem de sindirimleri kolay olur. Üstelik vegan olan köpeklerin bazı hastalıklara daha geç yakalandığı ya da hiç yakalanmadığı görülüyor.

Özellikle köpekler için et ve süt ürünleri alerjik bir etkiye sahip oluyor. Özellikle de küçük ırk köpeklerin et alerjileri yaşam kalitelerini düşürüyor. O nedenle vegan beslenme köpekler için ideal bir seçenek olabilir.

Vegan, Sağlıklı Ve Mutlu Patiler!

Alerjik etkiler göz önüne alındığı zaman patili dostlarınız risk altındadır. Cocker cinsi bir köpeğin genel olarak tavuk ürünlerine alerjik olduğu bilinir. Dolayısıyla bu cins bir köpeği et ürünleri ile beslemek sağlıklı olmayacaktır. O nedenle vegan beslenme tarzı köpeklerin daha sağlıklı ve özgür olabilmesinin tek yolu!

Köpek maması seçimini yaparken vegan ürün seçeneklerini her yerde bulamazsınız. Vegan köpek maması arıyorsanız doğru adres Vegan Bakkal olacak! Aradığınız tüm ürünleri kolay bir şekilde bulabilmeniz adına sizlere kapsamlı bir skala sunuyoruz. Aradığınız her bir ürün uygun fiyatları ile raflarımızda yerini alıyor.

Vegan Köpek Mamaları İle Her Besin Değeri Yüksek

Vegan köpek mamaları sayesinde evcil hayvanınızın ihtiyacı olan tüm besin değerlerlerini karşılayabilirsiniz. Neden sindirimi zor olan hayvansal ürünleri tercih edesiniz ki? Sebzeler en ideal lif kaynağıdır. Aynı zamanda sebzelerin üzerinden protein üretmek de mümkündür. Sunulan bu mamalar, hayvanınız için ideal bir besin değeri içeriyor. Özellikle yaşlı hayvanlar için kullanılması oldukça idealdir.

İnsanlar vegan yiyecek konusunda nasıl seçici davranıyorsa hayvanları için de aynı özeni göstermelidir. Aslında tıbbi açıdan vegan beslenen köpekler ile standart beslenen köpekler arasında bir fark yoktur. Ancak, söz konusu alerji olduğunda vegan beslenen köpekler daha avantajlıdır.

Aradığınız Her Şey Vegan Bakkalda

Vegan olmanın zorluğunu en iyi siz bilirsiniz. Aradığınız ürünleri bulamadığınızda ne kadar sinirli olduğunuzu hatırlayın. Her yerde veganlara özel ürünler bulmak kolay olmuyor. O nedenle de Vegan Bakkal olarak ihtiyacınız olan tüm seçenekleri sizlere sunuyoruz.

İsteyenler mağazamız üzerinden alışveriş yapabilir. Ancak, gün içinde yorulmadan sipariş etmek istiyorsanız o zaman internet üzerinden işlem yapmanıza yardımcı oluyoruz. Çeşitli kampanyalar sayesinde uygun fiyatlı ürünler ile tanışıyor, vegan hayat biçimini kolaylıkla kabul edebiliyorsunuz.

 

 

Her zaman tek bir tık kadar uzağınızdayız. Özelikle daha yaşanılabilir bir dünya için vegan görüşteyiz ve bunun için sizlere de yardımcı olmaktayız.

1