En değerli varlıklarımız olan çocuklarımız için kullanacağımız ürünlere her zaman çok daha büyük bir hassasiyetle karar veririz. Özellikle hassas ciltleri ve sağlıkları söz konusu olduğunda kullanacağımız tüm ürünlerin içerikleri ve onlara zarar verici bir içeriğe sahip olup olmadığına ise iki kat dikkat ederiz.

Bu alanda piyasada yer alan birçok ürün hem insan sağlığı açısından birçok risk barındırmakta hem de üretim süreçlerinde hem doğaya hem de hayvan yaşam haklarına karşı oldukça zarar verici yöntemler kullanmaktadır. Bu anlamda bir tepki olarak ortaya çıkan vegan hareket ve düşünce tarzı ile birlikte üretilmeye başlanan vegan ürünler ise ciddi bir alternatif oluşturmaktadır.

Vegan Bakkal internet sitesinden ulaşabileceğiniz bebek ve çocuk bakım ürünleri ile siz de hem bebeğinizin sağlığını koruyabilir hem de doğaya saygılı ürünler tercih edebilirsiniz.

Logona Vegan Çocuk Bakım Ürünleri

Alman menşeli bir kurum olan Logona ürünleri bebek ve çocuk ürünleri ile de hem vegan hem de doğaya saygılı olmayı dert edinen bireyler için oldukça güzel ürün seçenekleri sunmaktadır.

  • Bebek Bakım Yağı: Organik badem ve jojoba yağları gibi saf bitkisel yağlar içeren formülü ile bebeğinizin hassas cildi için hazırlanmış bir üründür. Bebeğinize ekstra yumuşak bir bakım yapan ürün özellikle bez bölgesinde oluşan kızarıklık ve cilt tahrişlerine oldukça iyi gelmektedir. Ayrıca saçlarda oluşan konaklara da iyi gelen ürün ÖKO- Test tarafından “iyi” derece ile ödüllendirilmiştir. Ürün BDIH (Doğal Kozmetik Ürün) Sertifikası ve NaTrue Sertifikalarına sahiptir. İçeriğinde hiçbir şekilde sentetik koruyucu, koku ve renk verici, laktoz, gluten, parafin ve petrol esaslı hammaddeler içermemektedir.

  • Bebek Banyo Köpüğü: Bebeğinizin banyo keyfini daha da eğlenceli ve keyifli bir hale getirecek olan Logona bebek banyo köpüğü, %100 doğal kaynaklı ve cilde zarar vermeyen, cildin yağ dengesini bozmayan ve cildi rahatlatan bir bileşime sahiptir. Göz yakmayan ürün BDIH (Doğal Kozmetik Ürün) Sertifikası ve NaTrue Sertifikalarına sahiptir. İçeriğinde hiçbir şekilde sentetik koruyucu, koku ve renk verici, laktoz, gluten, parafin ve petrol esaslı hammaddeler içermemektedir.

  • Bebek Şampuanı ve Duş Jeli: Bebeğinizin hassas saçları için %100 doğal kaynaklı bitkisel yıkama maddeleri ile gözlerini yakmadan saçlarını temizleyen ürün cildi rahatlatırken yağ dengesini de korumaktadır. Ürün BDIH (Doğal Kozmetik Ürün) Sertifikası ve NaTrue Sertifikalarına sahiptir. Ayrıca ÖKO – TEST tarafından yapılan testlerde “iyi” derecesi almıştır. İçeriğinde hiçbir şekilde sentetik koruyucu, koku ve renk verici, laktoz, gluten, parafin ve petrol esaslı hammaddeler içermemektedir.

Humble Brush Vegan Çocuk Ürünleri

Ağız ve diş sağlığı ürünleri ile öne çıkan bir marka olan Humble Brush, diş fırçası ve diş macunu çeşitleri ile Vegan Bakkal’da.

  • Humble Brush Diş Fırçası: Hiçbir şekilde hayvansal hammadde içermeyen Humble Brush diş fırçası BPA içermediği kanıtlanan fırça kıllarından yapılmaktadır. Şeffaf, doğada çözünür ve bitkilerden üretilmiş paketleme kullanılmaktadır. Ekolojik ve sağlıklı bir malzeme olan bambudan üretilen ürün anti bakteriyeldir. Asla bakteri tutmaz. Suya dayanıklı ve hafif olması da çocuklarınızın diş fırçalamalarını kolaylaştıran bir diğer unsurdur.
  • Humble Brush Diş Macunu: NaTrue, Cruelty Fre ve Vegan sertifikalarına sahip olan ürün doğa dostu ve vegan özellikleri ile geleneksel diş macunlarına ciddi bir alternatif oluşturmaktadır. Diş doktorları tarafından geliştirilen ürün piyasadaki tek doğa dostu diş macunudur. Ürün hiçbir şekilde SLS, Paraben, alkol, EDTA, hayvansal hammadde, yapay aroma ve tatlandırıcı içermemektedir.
1