1

Dış etkenler saçınıza zarar verebilir. Kışın, soğuk hava, iç mekân ısıtması, şapkalar gibi hiç bitmeyen bir döngü var.  Yaz aylarındaki suçlular ise deniz suyu, havuz suyu, güneş!

Hangi mevsimde olursa olsun, saçlarınızın muhtemelen biraz bakıma ihtiyacı var. Bu bakım rutine uygun, doğal ürünlerle saçları nazikçe yıkamaktan geçer. Mükemmel zamanlama veganların ruhunda vardır. Ne zaman ne yapacaklarını çok iyi bilirler. Ama genelde herkes gibi 2 günde bir saçların yıkanması âdettendir.

Her Mevsim En Doğal!

Doğal ama hazırlıksız yakalanmak korkulu rüya olur! Seyahate gitmeden önce mutlaka vegan saç bakım ürünlerinizi aldınız mı kontrol edin!

Şampuan, saç kremi, bakım yağları olmadan asla yola çıkmayın! Gittiğiniz yerlerde vegan ürün satan işletme bulamazsanız dert olur! Yok yok, olmaz! Anında istediğiniz yere seçtiğiniz ürünleri göndeririz ve sorun ortadan kalkar. Bazen anı yaşamak gerekir, vegan olmak planlı olmayı gerektirir ama bazen de heyecan verici serüvenlere hazırlıksız katılmak lazım. Nasılsa Vegan Bakkal yanınızda!

Vegan Ürünler; Sağlıklı Yaşama Açılan Kapı

Neyse ki, doğru yere geldiniz! Vegan saç bakım ürünleri alkol içermez, güçlü kimyasallar barındırmaz.

Ayrıca güçlü temizlik maddeleri gibi koruma malzemeleri de bulundurmaz. Bunlar olmayınca saçlarınız da her zerreniz kadar vegan dünyasının etkileriyle sağlıkla yaşar.

Doğaya Saygı – Vegansan Çok Yaşat

Vegan Saç Bakım Ürün Özellikleri

Vegan şampuanlar bitki bazlı formülasyonla hazırlanır.

  • Organik yollardan saçınızdaki kiri ve yağı yok eder.
  • Şişeleri geri dönüştürülebilirdir.
  • Kuru şampuanlarda sıkma düğmesi bile çevre dostu materyalden üretilir.

Vegan saç bakım türleri:

  • Şampuan (ıslak -kuru)
  • Bakım yağları
  • Saç kremi
  • Saç maskesi

Kendine Saygı – Vegansan Çok Yaşa

Saç Türlerine Göre Şampuan Seçimi

Vegan kozmetik ürünler saç ve saç derisi için zekice hazırlanmışlardır. Yenilenebilir hammaddelerden elde edilen yüzey aktif maddeler (şampuanlar) pigmentlere ve keratin yapıya fayda sağlar. Kaliteli bitki özleri, uçucu yağlar ve bitki yağları saç derisine ve saça çok iyi bakar. Sentetik koruyucular, boyalar ve koku gibi agresif maddeler içermediğinden organik yollarla vegan kozmetik ürünleri kullanılarak günlük temizlik ve bakımımızı gerçekleştirmek mümkündür.

Kuru Saç

  • Uzun ya da kimyasal olarak işlem görmüş saçlar genellikle kuru ve kırılgan bir yapıya sahiptir.
  • Saç kırılması düzenli olarak gerçekleşir.
  • Mümkün olduğunca ısı kullanmaktan kaçının ve saçınızı doğal halinde kurumaya bırakmayı tercih edin.

Ayrıca, saç boyaları ve ağartıcılar gibi kimyasal işlemlerden ve permalardan uzak durun. Boyama için organik ürünler seçin, şampuan için ise onarıcı olan aloe vera içeren, gücünü çiçek özlerinden olan ürünleri tercih edin. Nemlendirmek için ise bakım kürlerini evde hazırlayabilirsiniz.

Yağlı Saç

Yağlı saç derisinden muzdarip olduğunuzda yoğun bakım gerekir. Doğal argan yağı içeren saç maskeleri bu sorunla mücadelede en uygunudur. Saçınız yağlı da olsa kuru da kepenkler kafa derisinden serbestçe yere düşebilir. En iyi sonuçlar için tedavi, kafa derisine masaj yapıldığında ve yaklaşık 30 dakika boyunca saç havluya sarıldığında elde edilir. Vegan saç bakım kremleri ile hayatınızı kolaylaştırmak isterseniz, yarım saat sonra saçınızı durulayın, vegan şampuanla yıkayın ve bir süre sonra saçlarınız normale dönsün!

Saçı çok sıcak suyla durulamamak veya saç kurutma makinesinden gelen sıcak havaya maruz bırakmamak önemlidir. Gül suyu, cildin kuruluktan korunmasına yardımcı olabilir. Her mevsim saç dahil tüm vücutta kullanılabilir.

İnce Telli Saç

İnce telli saç tipleri ile ilgilenirken uygun bakım ve uygun ürünlerin seçimi gereklidir. Doğal fırçalar kullanmak en iyisidir. Daha fazla hacim için, organik saç rulolarını veya saç kıvırıcılarını kullanmayı deneyin.

İnce saçların bakımı için sadece vegan şampuan ve saç kremi yeterli olmayabilir. Sağlıklı ve dengeli diyet izlenmesi zorunludur. Bu hem saç hem vücut için faydalı olacaktır. Vücudunuza protein, demir, çinko, B vitamini ve H vitamini gibi doğru besinleri aldığınızdan emin olun!

Boyalı Saçlar

Boyalı saçta pigmentler boyama sırasında kaybolur çünkü saç şişer ve şampuan saç lifine nüfuz edebilir. Bu nedenle renk koruyucu ürünlere ihtiyaç duyulur. Bu ürünler saçı korur ve soğuk suyla durulanırsa parlaklık sağlar. Vegan saç kremleri çiçek özleri, bitki çekirdeklerinden çıkarılan yağlar ile mükemmelleştirilmiştir.

Hassas ve Kaşıntılı Saç Derisi

Hassas ve kaşıntılı kafa derisine vegan ürünler anında çözüm bulur. Organik yağlar bu bakımdan idealdir ve saç bakımı için de kullanılabilir. Harika sonuçlar elde etmek için haftada bir kez yapılmalı ve gece boyunca aktive edilmeye bırakılmalıdır. Çarşafları korumak için yastığın çevresine bir havlu sarın. Ertesi sabah saçı temiz suyla durulayın!

Vegan olmak harika hissettirir ama elbette bazı sorunlarla da nasıl başa çıkılacağını bilmek önemlidir!

Doğru yerde doğru vegan saç bakım ürününün kullanılması, sadece saçlarınızın ışıldamasını sağlamaz! Bu güzelliği doğa da fark eder!

Siz mutlu, doğa mutlu, evren daha mutlu!