1

Kişisel hijyen ve kişisel bakımın olmazsa olmaz unsurlarından birisi de sabundur. Günlük yaşamda sabun kullanımı oldukça önemli olup, sağlıklı ve düzenli bir şekilde kullanılmadığı takdirde birçok hastalığın ve bakterinin ortaya çıkmasına neden olacak çok ciddi sonuçlara neden olabilmektedir.

Ancak insan sağlığı açısından bu derece önemli olan kişisel temizlik ve bakım konusu için üretilen ürünler maalesef hayvanların yaşam haklarını gözetmeden üretilmektedir. Bugün piyasada market raflarında kolaylıkla temin edebildiğimiz tüm bu ürünlerin birçoğunda hayvansal hammadde kullanılmaktadır. Hatta hayvansal hammadde kullanımının yanı sıra birçok kozmetik ve temizlik ürünü için hayvanlar denek olarak kullanılmakta, bu deneylerde ise deneye katılan hayvanların %50’si ölmektedir.

Hiçbir şekilde kabul edilemeyecek bu duruma karşı gerek vegan hayat tarzını savunan bireyler gerekse de vegan olmasa dahi doğaya ve hayvanlara karşı saygılı bir yaşam kaygısı taşıyan bireyler alternatif ürünlere yönelmeye başlamışlardır. Bu alternatif ürünlerde hiçbir şekilde hayvansal hammaddeler kullanılmadığı gibi hayvanlara deney yapılması da söz konusu olmamaktadır.

Cruelty Free yani zulümsüz ürün anlamına gelen bu alternatif tüketim tarzı talebi üretim tarzını da bu yöne doğru itmiştir. Böylelikle hiçbir üretim aşamasında hayvanların denek olarak kullanılmadıkları ve hayvanlar üzerinde birtakım testlerin yapılmadığı üretim biçimleri ortaya çıkmaya başlamıştır.

Tamamen Bitkisel Doğa Mucizesi Sabunlarla Doğayı Daha Çok Seveceksiniz

Kişisel temizlik ürünü olan sabun üretiminde de son dönemde tamamen bitkisel yağların ve bitkilerin kullanıldığı sabunlar daha çok tercih edilmektedir. Bu ürünler hem cilt sağlığı için daha iyi bir sonuç ortaya çıkarırken hem de doğaya ve hayvanların yaşam hakkına saygılı etik ürünlerdir.

Daha çok Polente Sabun ve Homemade Aromaterapi ürünlerini reyonlarına taşıyan Vegan Bakkal oldukça çeşitli sabun alternatifleri ile sizleri bekliyor.

Polente markasına ait olan seçeneklerden bazıları:

 • Polente Aktif Karbon Sabunu
 • Polente Çörek Otu Sabunu
 • Polente Defne Sabunu
 • Polente Gül Sabunu
 • Polente Kahve Sabunu
 • Polente Kakao Sabunu
 • Polente Lavanta Sabunu
 • Polente Nar Çekirdeği Sabunu
 • Polente Okaliptüslü Karbon Sabunu
 • Polente Portakal Sabunu ve
 • Polente Zeytinyağı Sabunudur.

 Ayrıca Homemade Aromaterapi markasına ait sıvı kastil sabunu da bulunmaktadır.

Her Bir Sabunla Ayrı Bir Şifa Yakalayın

Doğada bulunan bitkiler özellikle cilt sağlığı açısından inanılmaz ve mucizevi etkiler yaratırlar. Her cilt tipine göre ve her cilt sorununa göre farklı farklı bitkiler farklı etkiler oluşturur. Bu bitkilerden üretilen sabunlar ise cildin yaşadığı problemleri düzenli bir kullanımla beraber ortadan kaldırmaya başlar.

Herhangi bir cilt lekelenmesi, ciltte akne ya da sivilce problemi, ciltte görülmeye başlanan kahverengi lekeler, cildin yaşlanmasını geciktirecek etkenler ya da başka herhangi bir durum için mutlaka bitkisel bir sabun bulabilmek mümkün. Öyle ki cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayan ve bu yolla da anti aging yani yaşlanmaya karşı cildi destekleyici bitkisel sabunlar bulabilirsiniz. Bitki özlerinin güzel kokusunu alırken aynı zamanda cildinizi de tedavi edebileceğiniz bu sabunlar, üretimi konusunda da kendinizi iyi hissetmenize neden olacak. Çünkü biliyorsunuz ki içeriğinde hiçbir şekilde paraben, laktoz, gluten ya da petrol ürünleri gibi cildinize zarar verebilecek içerikler bulunmayacaktır. Ayrıca bu şekilde yalnızca kendiniz için doğa için de iyi bir şey yaptığınızı düşüneceksiniz. Evet, yapıyorsunuz.

Kullanmış olduğunuz vegan sertifikalı sabun ve temizlik ürünleri ile hiçbir hayvansal hammadde kullanmadığınızı böylelikle hiçbir hayvanın yaşam hakkını engelleyecek bir tüketimde bulunmadığınızı biliyorsunuz.

Daha sağlıklı ve doğaya daha saygılı ürünler için www.veganbakkal.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.