Naturiga Organik Baobab Tozu 100gr
Naturiga Organik Baobab Tozu 100gr

Naturiga Organik Baobab Tozu 100gr (VGNBKL873)

0,00
Marka : Naturiga
Para Puan : 4

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:
Afrika kıtasında "Hayat Ağacı" olarak adlandırılan 30 metre uzunluğundaki ünlü Baobab ağaçlarının meyvesinden elde edilmiş, limonumsu nacrenciye tadı ve yumuşak aroması ile içine girdiği lezzetlere tad veren ve doğal olarak yüksek C vitamini ve yüksek lif içeren Baobab meyvesi tozu ile tanışın!
Dalında doğal olarak kuruyan dünyadaki tek meyvedir. 6 ay boyunca güneşte doğal ortamında kuruyarak suyu buharlaşan baobab 6 ayın sonunda içindeki yüksek besin değerlerini koruyan sert kabuğundan ayrılmak üzere hasat edilir.
Baobab tozu özellikle C vitamini başta olmak üzere B3 vitamini, B6 vitamini, demir, potasyum ve yüksek diyet lifi içerir.

2 tatlı kaşığı(ya da 1 çorba kaşığı) kadar olan kullanım ölçüsünde (10 gr) yaklaşık olarak günlük;

C vitamini ihtiyacının %31'i
B6 vitamini ihtiyacının %12'si
Niacin ihtiyacının %10'unu
Demir ihtiyacının %5 ini
Potasyum ihtiyacının %5 ini
Magnezyum ihtiyacının %4 ünü
Kalsiyum ihtiyacının %4 ünü 
Lif ihtiyacının %18 'ini  karşılayabilir.

Hem çözünebilir,hem çözünemeyen lif içeriği ile Baobab bir prebiotiktir.
Baobab, antioksidanlar ve polifenollerle içerir.
Günlük yaşamımızda baobab tozundan faydalanmanın hızlı ve kolay bir yolu için direkt suya veya sıcak suya karıştırılarak tüketilebilir, sebze/meyve suyu, çay veya smoothie gibi en sevdiğiniz içeceklerle karıştırmayı deneyebilirsiniz.
Ayrıca ev yapımı birçok tarife hamur işlerine,pudinglere ekleyebilirsiniz. Isı ile özelliklerini kaybetmez.

Baobab'ın hamile veya emziren kadınlarda genel olarak güvenli bir besin olarak belirtilmekle beraber etkileri üzerine araştırmalar sınırlıdır.
Bu nedenle herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, alımını ölçülü tutmak, gözlemleyerek tüketmek ve doktorunuza danışmak en iyisidir.


İÇİNDEKİLER:
%100 Baobab Tozu.


ALERJENLER:
Alerjenler koyu renk ve altı çizili olarak belirtilmiştir.


UYARI :

    ◦    Sitemizde satışı yapılan tüm ürünlerin içerik ve alerjen bilgileri bilgi amaçlı olarak yer almaktadır.

    ◦    İçerik ve alerjen bilgilerini sürekli kontrol ediyor ve güncelliyoruz ancak en doğru bilgiyi ürün ambalajının üzerinde bulabilirsiniz.

    ◦    Alerjiniz ya da özel bir durumunuz varsa ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışınız ve ürün ambalajı üzerindeki etiket bilgilerini mutlaka kontrol ediniz.

    ◦    Ürün ambalajı ile sitede yer alan bilgiler arasındaki farklardan doğabilecek problemlerde firmamız sorumlu değildir.

    ◦    Vegan Bakkal'da satılan hiçbir ürün ilaç değildir, hastalıkların önlenmesi veya iyileştirme edilmesi amacıyla kullanılamaz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR