1

Veganlık bir hayat tarzıdır ve sadece tek bir alanı kapsamaz. Et yemiyoruz, biz veganız demekle iş bitmiyor. Giydiğiniz kıyafetin, kullandığınız çantanın, tarağın ve aklınıza gelen her türlü eşyanın doğaya saygı gösteriyor olması veganlık için çok önemli bir konudur.

Kullandığınız ped ve prezervatiflerin doğal olması veganlığın geninde var. Çünkü bu ürünlerin içerisinde kimyasal madde bulunması sağlığı da, çevreyi de etkiliyor. Özellikle de plastikten kaçınmak, her veganın en temel görevi olmalıdır.  

Güvenli, %100 Bitkisel ve Doğal

Herkes vücuduna iyi bakmalı ama bunu en iyi yapanlar veganlar. Veganlar Regl günlerinde sıradan markaların hazırladığı ürünlerden kullanmaz ya da prezervatif seçerken önüne gelen herhangi bir ürünü almaz. Bu durum garip geliyor ama bahsi geçen ürünler bile hayvan sömürüsü içerebiliyor. Tam doğal, cilt ve hayvan dostu ürünler seçilmelidir. O nedenle %100 bitkisel olan ürünleri aramak ve bulmak gerekiyor.

Bu konuda sizlere yardımcı oluyor, vegan ürünler sayesinde sizlere %100 bitkisel seçenekler sunuyoruz. Öncelikle GDO’suz ürünler sunuyor olmak bizleri de mutlu ediyor. Bu yola çıkarken vegan arkadaşlarımızın hayat standartlarını yükseltmeyi hedeflemiştik. Bunu da başardığımıza inanıyoruz.

Sunulan prezervatiflerin farklı aromaları bulunuyor. Özellikle %100 bitkisel bazlı olmaları, içerisinde hiçbir kimyasal madde bulundurmamaları bu ürünleri ideal yapıyor. Talk pudrası ve spermisit gibi ürünlerin de içerisinde bulunmadığını görebiliyorsunuz.

Adet Kapları Veganlara Uygundur

Regl günleri çok ağrılı ve sancılı geçebilir. Bu herkes için sıradan bir durumdur. Sizlere adet kabı sunarken bunun kauçuk bazlı olmasına özen gösteriyoruz. Yani %100 bitkisel bir ürün olmasını sağlıyoruz. Bu sayede veganların da uygun şekilde kullanabilmesine olanak sunuyoruz.

Lunette Adet Kabı Model 1 ve Model 2 olmak üzere 2 farklı boydadır. Regl döneminizin yoğunluğuna göre seçebileceğiniz bu harika Adet Kabları sayesinde artık her gününüz aynı ve ağrısız olacak. Her bir Adet Kabı doğru ve iyi bakılırsa 10 yıla kadar kullanılabilir. Adet Kabı kullanarak atıksız ve daha sağlıklı bir yaşama merhaba de!

Adet kaplarını temizleyebilmeniz için sadece su ile yıkamanız yetmez. Aynı zamanda temizleme toniği ya da temizleme mendili ile temizlemeniz gerekir. Ancak bu mendillerin içerisindeki maddelere çok dikkat edilmelidir. Vegan kullanıma uygun olan Lunette Adet Kabı temizleme mendilleri ve toniği sayesinde günlük ihtiyaçlarınızı gönül rahatlığı ile giderebileceksiniz. Ne de olsa her zaman temizliğin bir yolu bulunur, değil mi?

Pedler Yumuşak, Organik ve Boyasız

Kadın pedleri seçiminde organik olanlarına yönelmek hem vegan mantığı için hem de sağlık için çok önemlidir. Pek çok kişi %90’ı plastikten üretilen kadın pedlerini kullanmak zorunda kalıyor. Tahriş, koku gibi durumlar sıklıkla yaşanıyor.

Cildinize istemediğiniz kimyasal maddelerin değmemesi için %100 organik ürünümüzü kullanmalısınız. Kim genital bölgesinde sürekli bir kaşıntı hissetmek ister ki? Ürünümüz hiçbir şekilde kimyasal madde içermiyor. Aynı zamanda yumuşaktır ve organik bir pamuk yüzeye sahiptir.

Ürünümüz su geçirmez ve plastik içermez. Aynı zamanda parfüm ve boya da içermemektedir. Klorsuz olması da ciltte tahriş olmamasına vesile olan önemli bir konudur.

Geri dönüştürülebilen bir üründür. Dolayısı ile veganların en önem verdikleri konuda sınıfı geçen bir ped sunuyoruz. Her zaman doğayı düşünmek ve korumak gerekir. Her regl döngüsünde doğaya bir yardımda bulunmak istemez misiniz? O halde ped kategorimizde sizler için seçmiş olduğumuz ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.

Organik ve %100 Bitkisel Bir Ürün

Kadınlar, ped yerine tampon kullanmak isteyebilir. Bu gibi durumlarda seçilen tamponun geri dönüştürülebilir olması çok önemlidir. %100 pamuk yapısı sunuyor olması, plastik içermemesi de sağlık açısından birer parametredir. Tüm ürünleri araştırdık ve vegan ve organik olan ürünleri sizler için kategori içine yerleştirdik. Artık seçimlerinizi çok kolay bir şekilde yapabileceksiniz.

Vegan içecek seçeneklerinden kitap ürünlerine, çantalardan pedlere kadar aradığınız tüm vegan ürünler için sizleri internet mağazamıza bekliyoruz. Aradığınız tüm ürünleri uygun fiyatlar ile sizler ile buluşturuyor, doğaya her an saygı gösteriyoruz.